GİZLİLİK POLİTİKASI

www.cantalatte.com alan adlı web sitesinin (kısaca "Cantalatte" olarak anılacaktır) tüm hakları şahıs şirketi Eyfel Peruk (Mersin)'e (kısaca "Cantalatte" olarak anılacaktır) aittir.

İşbu Gizlilik Politikası kapsamında "Kullanıcı"; gerek ziyaretçi olarak, gerekse üyelik hesabı oluşturarak, herhangi bir mobil veya dijital cihaz vasıtasıyla Site'ye giriş yapan bütün gerçek kişileri ifade etmektedir.

Kullanıcı, Cantalatte'ye giriş gerçekleştirdiği andan itibaren, Cantalatte'den yararlandığı süreye bakılmaksızın, Gizlilik Politikası'nda yer alan hükümleri okumuş ve onaylamış sayılacaktır. Gizlilik Politikası'nda yer alan hükümler ile bağlı olmak istemeyen Kullanıcı, Site üzerindeki girişini sonlandırmak zorundadır.

Cantalatte, Site üzerinde Kullanıcı tarafından kendisine elektronik ortamda iletilen, Kullanıcı'nın kendi isteğiyle herkese açık alanlarda yayınlamamış veya üçüncü kişilerle paylaşmamış olduğu kişisel bilgileri ve/veya IP trafik bilgisini, Kullanıcı veya üçüncü kişiler ile yaptığı sözleşmeler, yetkili hukuki ve idari otoritelerin talepleri, yürürlükteki Kanun, Yönetmelik vb. hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulması veya Gizlilik Politikası ile belirlenen diğer koşulların varlığı dışında üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

Kullanıcı, Site üzerindeki herkese açık alanlarda kişisel bilgilerini (kredi kartı bilgileri, cep telefonu numarası, adres bilgileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bütün kişisel bilgiler) yayınladığı takdirde, bu kişisel bilgilerin başka bir Kullanıcı veya bilgileri hukuka aykırı yollardan elde edebilecek herhangi bir üçüncü kişi tarafından kullanılması sonucu doğacak hiçbir zarardan Cantalatte'nin sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Kullanıcı, Site üzerindeki hesabına giriş yaparken kullandığı kullanıcı adı ve şifre bilgisini üçüncü kişilerle paylaşması sonucunda doğacak hiçbir zarardan Cantalatta'nin sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun m.5/1 uyarınca; Cantalatte, Site üzerindeki içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Kullanıcı, Site üzerinde, Cantalatte'nin faaliyetleri haricinde maruz kaldığı, kişisel bilgilerinin kullanımıyla veya ele geçirilmesi ile alakalı olarak gerçekleştirilecek suç eylemleri de dahil, hiçbir eylemden Cantalatte'nin sorumlu olmadığını/olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Cantalatte, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir.

Üyelik, site üzerindeki üyelik formunun doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) Cantalatte tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.

Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri almak istemedikleri halde, gelen maildeki linkten üyelik listesinden ayrılabilir veya info@cantalatte.com adresine mail yoluyla bizlere bu isteklerini iletebilirler.

Cantalatte üzerinden veya eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Cantalatte, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Cantalatte, üyelerinin kişisel bilgileri gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için kullanılabilir. Cantalatte tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya Cantalatte üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Cantalatte ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

Cantalatte, web sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. Cantalatte, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası, sadece Cantalatte'nin kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.

Cantalatte, Gizlilik Politikası veya Kullanıcı Sözleşmesi'ne aykırı davranışlarda bulunduğu tespit edilen veya başka bir Kullanıcı'nın şikayetine konu olan Kullanıcı'nın kişisel bilgilerini inceleyebilir, bu Kullanıcı'nın Site üzerinde ziyaretçi olarak veya üyelik hesabı oluşturarak gerçekleştirdiği girişe son verebilir.

Cantalatte, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Cantalatte'nin gerekli bütün bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Site'ye ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Cantalatte'nin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Cantalatte, Kullanıcı'ya ve Kullanıcı'nın Site'yi kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere, Site'nin, Kullanıcı'nın tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası, bir web sitesi hakkında durum ve tercihleri saklayarak, internetin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, bir web sitesini kaç kişinin kullandığı, bir kişinin web sitesini hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiği ve sitede ne kadar kaldığı hakkında istatistiksel bilgileri elde etmek amacıyla kullanılabilir.

Ayrıca, Kullanıcı için özel olarak tasarlanmış Kullanıcı sayfalarında, dinamik olarak izinli pazarlama mesajı ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Tarayıcılar başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır; ancak Kullanıcı, dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde, tarayıcı ayarlarını değiştirebilir.

Cantalatte, üyelik esnasında ya da daha sonraki bir aşamada aldığı onay kapsamında, Kullanıcı'ya e-posta ve/veya SMS yoluyla ticari elektronik ileti gönderimi yapabilir. Kullanıcı kendisine ticari elektronik ileti gönderimi yapılmasını istemiyor ise, Ayarlar'a girerek ticari ileti gönderimini kapatabilir. Cantalatte, Site dahilinde başka sitelere link verebilir. Cantalatte, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

Kullanıcı, kişisel verilerinin işbu Gizlilik Politikası'nda belirtilen şekillerde kullanılmasına ve üçüncü kişilerle paylaşılmasına onay verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Cantalatte, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman Site'de yayınlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir. Cantalatte'nin değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, Site'de yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer. Kullanıcı, Gizlilik Politikası'nda yapılan değişiklikleri kabul etmemesi halinde, Site'nin kullanımına son vermelidir. Aksi takdirde Gizlilik Politikası'ndaki değişiklikleri kabul etmiş sayılır.

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için info@cantalatte.com adresine mail gönderebilirsiniz. Bizlere site üzerindeki iletişim sayfasından da ulaşabilirsiniz.